Czy pożyczka do domu klienta faktycznie wychodzi już z mody?

Ogłoszenia udzielania pożyczek wiszące na co drugim słupie, przyklejone do latarni czy tablic na klatkach schodowych. Ulotki wrzucane do skrzynek pocztowych albo wtykane we framugę drzwi. Wbrew pozorom pamięć o takiej formie reklamy nie musi sięgać dekad wstecz, bo podobne praktyki… wciąż istnieją. Tak samo jak istnieje pożyczka do domu klienta, która mimo upływu lat i potężnej konkurencji ze strony pożyczek online wciąż ma się bardzo dobrze.

Ograniczona liczba firm

I to mimo faktu, że sukcesywnie kurczy się liczba firm zainteresowanych świadczeniem podobnych usług. Większość pożyczkodawców działających w sektorze pozabankowym i udzielających zobowiązań finansowych stawia na nowoczesne formy online, zapominając zupełnie, jak wielką niszę na rynku stanowią pożyczki tego typu. Ze względu na swoją szczególną specyfikę oraz formę, która zakłada wizytę w domu klienta i wypełnienie tam wszelkich formalności, domowa pożyczka na raty jest wciąż pożądanym instrumentem finansowym wśród ludzi starszych, pozbawionych dostępu do internetu. Korzystają z niej też ci, którzy z osobistych powodów nie chcą podawać swoich danych w internetowych formularzach albo nie posiadają internetowego konta bankowego wymaganego w procesie weryfikacji.

Jak działa pożyczka do domu klienta

W przypadku pożyczek udzielanych w domu klienta weryfikacja pożyczkobiorcy odbywa się bezpośrednio przez pracownika firmy na podstawie jego dowodu osobistego. Czasami do weryfikacji należy przedstawić też drugi dokument tożsamości ze zdjęciem. Na miejscu wypełniana jest dokumentacja łącznie z wnioskiem o udzielenie pożyczki. Może mieć formę papierową lub wniosek wypełniany jest zdalnie przez samego pracownika np. na tablecie. W tym drugim przypadku decyzja o przyznaniu pożyczki lub nie może być wydana nawet w kilkanaście minut, a pieniądze przelane od razu na konto.

Gotówka do ręki?

Firmy odeszły już bowiem od praktyki, jaką było przynoszenie pieniędzy do klienta jeszcze przed podpisaniem umowy i przekazanie ich w chwili uzyskania podpisu. Obecnie proces ten jest zautomatyzowany i gotówkę otrzymuje się albo przelewem na konto, albo przekazem pocztowym. Pracownicy nie noszą już pieniędzy ze sobą głównie ze względów praktycznych (troska o ich bezpieczeństwo), ale i prawnych. Pod tym względem pożyczka do domu klienta działa na tej samej zasadzie co chwilówka online czy pożyczki bez BIK, o które wnioskuje się przez internet.

Chętnych nie brakuje

Oczywiście w starciu z powyższymi instrumentami finansowymi pożyczka domowa nie zajmuje jednej z czołowych lokach, ale nie zmienia to faktu, że nadal jest produktem popularnym. Co ciekawe, właśnie taka forma pożyczki wyróżnia się największym zaufaniem wśród klientów, którzy ciągle chętnie z niej korzystają. I nie są to tylko osoby starsze lub cyfrowo odizolowane, ale również coraz większa grupa klientów w średnim wieku. Powodem takiego stanu rzeczy jest przede wszystkim przekonanie o większym bezpieczeństwie przekazywania danych. Wypełniając formularz przy pracowniku konkretnej firmy pożyczkowej ma się pewność, że wrażliwe dane osobowe nie zostaną przechwycone przez fałszywe strony www, internetowych oszustów i hakerów.

Łatwy proces pożyczkowy

Oprócz tego osoby decydujące się na podpisanie zobowiązania we własnym domu zamiast w firmowym lokalu wymieniają jeszcze jeden argument za takim rozwiązaniem. Według nich pożyczka do domu klienta jest atrakcyjniejsza ze względu na łatwość procesu pożyczkowego, w tym kwestie formalne. Mówiąc wprost: szybciej i łatwiej wypełnia się wniosek pod okiem pracownika firmy niż samemu, ponieważ w razie wątpliwości zawsze można o wszystko wypytać. Znika również nieświadomy stres związany z wizytą w biurze pożyczkowym; nie trzeba myśleć o innych klientach czekających w kolejce, śmielej zadaje się pytania nawet o rzeczy z pozoru osobiste, a w przypadku jakichkolwiek problemów można je rozwiązać na miejscu. Domowe pożyczki są również o wiele bardziej elastyczne pod względem negocjowania swoich warunków i klient ma większe szanse na ugranie atrakcyjniejszych warunków spłaty zobowiązania.

5/5 - (1 vote)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.