Czy pożyczki na dowód są rozwiązaniem dla każdego?

Problemy z osobistymi finansami

W oczach społeczeństwa, finansowy dobrobyt to oznaka zaradności, bycia człowiekiem sukcesu i panem swojego losu. Nie sposób zaprzeczyć, że materialna stabilizacja zapewnia ogromny komfort i otwiera drzwi do rozmaitych możliwości, nie wspominając już o zaspokajaniu podstawowych potrzeb. Niestety, los bywa na tyle przewrotny, że nawet osoby zamożne mogą stanąć w obliczu finansowego kryzysu. To trudna sytuacja, która wiąże się z zażenowaniem, wstydem, oraz znacznym spadkiem poczucia własnej wartości. Jak radzić sobie z poważnym uszczupleniem domowego budżetu, do którego doszło na przykład w wyniku ciężkiej choroby? Jednym z rozwiązań, które jako pierwsze przychodzą na myśl, jest zwrócenie się z prośbą o pożyczkę do bliskich lub rodziny, banków, albo firm pożyczkowych. Zwłaszcza ta ostatnia opcja jest niezwykle popularna, co obrazuje imponująca ilość ofert, zaprezentowanych na stronie https://www.czerwona-skarbonka.pl/pozyczki-na-dowod/. Czy takie pożyczki rzeczywiście posiadają same zalety? Przyjrzymy się im bliżej.

Pożyczki na dowód – gotówka szybko i sprawnie

Wbrew pozorom, otrzymanie pożyczki nie jest wcale tak proste, jak mogłoby się wydawać. Dla wielu z nas pożyczanie pieniędzy od bliskich jest zbyt krępujące, a uzyskanie zastrzyku gotówki w banku oznacza konieczność długiego oczekiwania, oraz przejścia pełnego obostrzeń procesu wymagającego przedłożenia obszernej dokumentacji. Firmy pożyczkowe trafiają ze swoją ofertą do osób, które to wszystko zniechęca. Ich działalność spotyka się z pozytywnym odzewem społeczeństwa, o czym świadczy ich coraz większa popularność i rozwój tego sektora usługowego. Jednym z flagowych produktów tych instytucji są pożyczki na dowód.

Wszyscy zainteresowani muszą przedłożyć swój dowód osobisty oraz zaświadczenie na temat źródła dochodów. Co ciekawe, wiele firm opiera się wyłącznie na spisanym przez klienta oświadczeniu, co wyklucza obowiązek szczegółowego dokumentowania swoich przychodów. Firma sprawdza wiarygodność bazując na historii w rejestrach finansowych i w bazach dłużników, korzystając między innymi z Biura Informacji Kredytowej, czy Biura Informacji Gospodarczej. Poza tym, konsument ubiegający się o pożyczkę musi być posiadaczem telefonu i rachunku bankowego. Łatwo więc zauważyć, że niezbędne formalności zostały ograniczone do prawdziwego minimum.

Odzyskać kontrolę nad domowym budżetem

Pożyczki na dowód są przydatnym rozwiązaniem posiadającym wiele niekwestionowanych zalet. Umożliwiają ogromną oszczędność czasu, problemów i nerwów. Proces ubiegania się o nie i ich przyznawania przebiega szybko i sprawnie, wymagania stawiane konsumentom są niewielkie i łatwe do spełnienia. Decyzja o przyznaniu pożyczki zapada szybko i chętniej, niż w przypadku banków. To rozwiązanie, które docenią zwłaszcza ci, którzy nagle znaleźli się w finansowych tarapatach, ponieważ pożyczane kwoty w większości przypadków znajdują się na koncie konsumenta tego samego dnia, w którym podjęto decyzję o przyznaniu pożyczki. Poza tym, wiele firm posiada w swojej ofercie takie promocje, jak pożyczki darmowe (konsument zwraca dokładnie taką sumę, jaką pożyczył), czy te z niskim oprocentowaniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.