Gdzie można otrzymać pożyczki bez zdolności kredytowej

Szybkie pożyczki gotówkowe, tak zwane chwilówki, wciąż są ciekawą alternatywą dla kredytów gotówkowych jeśli chodzi o pozyskiwanie środków finansowych dla osób fizycznych. Mimo że nie należą do najtańszych opcji zdobycia kapitału to cały czas są bardzo popularne. Głównie ze względu na ich łatwą dostępność i małe wymagania co do zdolności kredytowych osób zaciągających pożyczki. Pożyczki bez zdolności kredytowej stanowią dość sporą część rynku pożyczek i są oferowane przez wszystkich najważniejszych graczy na tym rynku. Jakie wymagania należy spełnić wnioskując o taką pożyczkę? Jaki jest jej koszt? Na co uważać aby nie dać się oszukać? Zapraszamy do dalszej części artykułu.

Pożyczki bez zdolności kredytowej – Wymagania

Składając wniosek o pożyczkę bez zdolności kredytowej powinniśmy przede wszystkim przygotować nasze dane osobiste. Adres zamieszkania, numer PESEL oraz numer dowodu osobistego. Dane te będziemy musieli potwierdzić wykonując przelew weryfikacyjny z konta bankowego założonego na takie same dane jakie podamy wypełniając wniosek. Dzięki temu firma pożyczkowa będzie miała pewność, że podczas składania wniosku pożyczkowego podaliśmy prawdziwe dane. Będziemy musieli także zadeklarować nasze dochody. Jakie jest ich źródło oraz średnia miesięczna wysokość. Na tej podstawie analitycy firmy będą mogli ocenić czy nawet nie posiadając odpowiedniej zdolności kredytowej będziemy w stanie spłacić pożyczkę.

Ile kosztują takie pożyczki?

Niestety najczęściej takie pożyczki są dosyć drogie. Firmy pożyczkowe muszą sobie w jakiś sposób zrekompensować ryzyko jakie biorą na siebie udzielając pożyczki osobom nie posiadającym zdolności kredytowej. Dlatego też koszt takich pożyczek wyrażany w RRSO (Roczna Rzeczywista Stopa Oprocentowania) może wynosić nawet kilka tysięcy procent w porównaniu do max kilkudziesięciu procent w przypadku kredytów bankowych. Co ciekawe, większość firm pożyczkowych oferuje specjalne promocje dla nowych klientów. W ich ramach pierwsza pożyczka jest zawsze darmowa, o ile spłacimy ją w terminie. Przykładowo pożyczając 1000 zł na 30 dni będziemy musieli oddać dokładnie tyle samo. Koszty mogą wzrosnąć jedynie jeśli przekroczymy umówiony termin spłaty.

Na co uważać biorąc pożyczkę?

Wypełniając wniosek o pożyczkę na stronie internetowej pożyczkodawcy powinniśmy przede wszystkim sprawdzić oceny i opinie o danej firmie krążące w internecie. Warto sprawdzić czy strona internetowa zabezpieczona jest odpowiednim certyfikatem SSL (kłódka przy adresie strony w przeglądarce). Da to nam pewność, że wszystkie wysyłane przez nas dane są odpowiednio zabezpieczone. Istotny jest oczywiście także koszt pożyczki. Z naszej perspektywy im mniej będziemy musieli zapłacić za jej udzielenie tym lepiej. Listę uczciwych i sprawdzonych pożyczkodawców udzielających pożyczek bez zdolności kredytowej znajdziesz między innymi pod adresem: https://www.czerwona-skarbonka.pl/pozyczka-bez-zdolnosci-kredytowej/. Znajdują się tam zarówno pożyczki udzielane krótkoterminowo jak i pożyczki ratalne udzielane na dłuższy okres czasu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.