Na które kredyty gotówkowe warto zwrócić uwagę?

Wzięcie kredytu gotówkowego, to często kwestia kilkunastu minut. Bardzo często możemy skorzystać w swoim banku z tak zwanej „oferty na klik” lub „oferty dla Ciebie”, która umożliwia uzyskanie kredytu bez wychodzenia z domu. Czy jest to jednak dobre i najtańsze rozwiązanie?

Kredyty gotówkowe – co wpływa na wysokość raty?

Kiedy przeglądamy oferty kredytowe, to w oczy rzuca się między innymi różnica w wysokości raty. Niektórzy zastanawiają się wtedy co ma na nią największy wpływ. Jedni twierdzą, że oprocentowanie, inni zaś mówią, że prowizja. Jaka jest prawda? Ona jak zwykle leży pośrodku. Im wyższe oprocentowanie, tym większe odsetki będziemy musieli płacić. Z kolei im wyższa prowizja, która najczęściej jest kredytowana, tym większa staje się kwota kredytu, od której liczone są właśnie odsetki. Od czego zatem zależy wysokość oprocentowania i prowizji? W dużej mierze zależy ono od oceny klienta przez dany bank oraz od dokumentów jakie przedstawimy.

Wspomniana we wstępie kredyty gotówkowe „na klik” zazwyczaj nie ma zbyt atrakcyjnych warunków. Dlaczego? Jest ona w głównej mierze przeznaczona dla klientów, którym zależy na czasie i którzy nie mają czasu na załatwianie dokumentów. Dlatego bank daje im możliwość szybkiego pożyczenia pieniędzy, ale za wyższą cenę. W przypadku, gdy klient korzysta ze standardowej procedury, to warunki bywają lepsze. Załatwienie takiego kredytu trwa jednak trochę dłużej i z reguły wiąże się z koniecznością wizyty w oddziale.

Banki bardzo często oferują możliwość obniżenia oprocentowania lub prowizji w przypadku, gdy skorzystamy z dodatkowego ubezpieczenia. Czy to się opłaca? Każdą ofertę trzeba dokładnie przeanalizować, ale bardzo często taka opcja nie jest zbyt korzystna dla klienta, bo ubezpieczenie również potrafi podnieść kwotę kredytu, a tym samym sprawia, że nasze odsetki są większe.

Kredyty gotówkowe – jak wybrać najlepszą ofertę?

W jaki więc sposób wybrać najlepszą ofertę? Mamy dwa wyjścia – możemy sami porównywać warunki w poszczególnych bankach albo skorzystać z rankingu kredytów gotówkowych, który między innymi dostępny jest tutaj https://www.czerwona-skarbonka.pl/kredyty-gotowkowe/. Ta druga opcja pozwala porównać wszystkie kredyty gotówkowe w jednym miejscu i co najważniejsze – nie zajmie nam to dużo czasu oraz nie wymaga od nas żadnej specjalistycznej wiedzy.

Takie rankingi tworzone są w bardzo przejrzysty sposób. Można dowolnie zmieniać zarówno kwotę kredytu, jak i okres spłaty. Oferta błyskawicznie jest aktualizowana i naszym oczom okazują się takie informacje jak: wysokość oprocentowania, wielkość prowizji, jakie jest RRSO i jaka jest kwota do spłaty. Wszystkie wyniki możemy w dowolny sposób sortować.

Jeżeli nie mamy zaufania do tego typu rankingów, to skorzystajmy z pierwszej opcji. Możemy wówczas chodzić od banku do banku i w każdym z nich pytać o ofertę. Następnie w domu będziemy musieli wszystko dokładnie rozpisać i sami stworzymy własny ranking. Jest to jednak rozwiązanie bardzo czasochłonne i raczej mało kto może sobie na nie pozwolić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.