Pożyczka dla zadłużonych w weekend: jakie są warunki i jak wygląda ocena zdolności kredytowej?

Oferta nowoczesnych firm pożyczkowych to nie tylko coraz szersze spektrum rozwiązań, ale również uwzględnianie potrzeb coraz większego grona klientów. Bardzo często mówi się obecnie o sporej popularności pożyczek pozabankowych wśród osób młodych, co w ogromnej mierze wynika ze świetnego wykorzystywania technologii online. Warto jednak wspomnieć, że coraz większe grono pożyczkodawców pozabankowych ma w swoich ofertach także takie rozwiązania, jak chociażby pożyczka dla zadłużonych w weekend.

Instytucje pożyczkowe już jakiś czas temu zorientowały się, że modele oceny zdolności kredytowej realizowane przez banki bynajmniej nie są pozbawione wad. Oznacza to, że na finansowanie w firmie pożyczkowej bardzo często będą mieć również tacy klienci, którzy w przypadku oferty każdego banku zostaliby „skreśleni” już na samym etapie składania wniosku o kredyt.

Czym jest i jak działa pożyczka dla zadłużonych w weekend?

Co do zasady, pożyczki dla zadłużonych można podzielić na dwa główne segmenty. Pierwszy z nich to tzw. pożyczki oddłużeniowe. Często mylnie są one uznawane za swego rodzaju odpowiednik kredytów konsolidacyjnych. W rzeczywistości jednak pożyczka na oddłużenie odznacza się innym mechanizmem działania. W tym wypadku klient po prostu otrzymuje od firmy pożyczkowej kwotę, która pozwoli mu na uregulowanie już istniejących zobowiązań. Wysokość zadłużenia czy historia kredytowa nie grają decydującej roli dla tej przyczyny, że pożyczka na oddłużenie co do zasady musi zostać dodatkowo zabezpieczona. Najczęściej występującymi formami takiego zabezpieczenia są oczywiście hipoteka oraz przystąpienie do umowy poręczyciela.

Innym rozwiązaniem jest natomiast zwykła pożyczka dla zadłużonych w weekend. W tym wypadku mówimy najczęściej o klientach, którzy posiadają relatywnie niewielkie zadłużenie, np. kilka tysięcy złotych. W przypadku spełnienia określonych wymogów instytucja pożyczkowa będzie jednak skłonna wziąć ów fakt niejako w nawias. Wszystko będzie zależeć od oceny naszej indywidualnej zdolności kredytowej.

Jak wygląda ocena zdolności kredytowej przy pożyczkach dla zadłużonych?

Zasadniczo, pożyczka dla zadłużonych w weekend na mniejsze kwoty nie będzie wymagać dodatkowych form zabezpieczenia. Podstawowym wymiarem procesu oceny naszej zdolności kredytowej będzie sprawdzenie, czy posiadamy realną zdolność do spłaty zobowiązania. Oznacza to, że pożyczkodawca może nie zważać na nasz status w rejestrach dłużników, możliwe jest też uwzględnienie dochodów, których nie jesteśmy w stanie wykazać formalnie. Należy się nastawić, że ocena zdolności kredytowej w przypadku pożyczek dla zadłużonych zawsze ma wysoce indywidualny charakter. W praktyce będziemy musieli więc po prostu przekonać analityka pożyczkodawcy co do tego, że rzeczywiście jesteśmy zdolni do spłaty kwoty pożyczki.

Dość popularne jest przekonanie, według którego pożyczki dla zadłużonych należą do wyjątkowo drogich. Nie jest to zupełnie prawda. Należy pamiętać, że działalność instytucji pożyczkowych jest regulowana przez odpowiednie przepisy polskiego prawa, w tym przede wszystkim przez Ustawę o Kredycie Konsumenckim oraz tejże ustawy nowelizacje. Oznacza to, że podmiot posiadający status instytucji pożyczkowej nie może w sposób całkowicie dowolny kształtować kosztów udzielanych przez siebie pożyczek. Jeżeli więc mamy do czynienia z ofertą nieracjonalnie drogą, należy w pierwszej kolejności sprawdzić, czy pożyczkodawca, aby na pewno ma status instytucji pożyczkowej. 

5/5 - (1 vote)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.