Pożyczka gotówkowa online – szybki sposób na pieniądze od ręki

Proces pożyczkowy przez ostatnią dekadę uległ znacznej transformacji. Znane od wielu lat metody akwizycyjne, czyli udzielanie pożyczek w domach klientów za pośrednictwem pracowników firm pozabankowych zmieniły się na formę zdalną. Obecnie najbardziej popularna pożyczka gotówkowa online może być udzielona przez internet a nawet telefon; klient nie musi wychodzić z domu, a wniosek wypełnia osobiście w dowolnym miejscu i o dowolnej porze.

Wygoda zdalnych pożyczek

Rozwiązanie od lat promowane już przez każdą znaczącą firmę w sektorze usług finansowych pozabankowych jest o tyle korzystne dla klienta, że cechuje je duża wygoda. W standardowych warunkach musiałby najpierw znaleźć firmę pożyczkową, następnie jej siedzibę, umówić się na spotkanie i w pośpiechu zapoznać z warunkami umowy i regulaminem. Obecnie dzięki pełnej mobilności takich usług pożyczkobiorca może przejrzeć dowolny ranking pożyczek, wybrać taką, która mu najbardziej odpowiada, a potem kilkoma kliknięciami przenieść się bezpośrednio na stronę firmy pożyczkowej i wypełnić intuicyjny formularz zgłoszenia chęci pożyczki.

Pożyczka gotówkowa online bez ograniczeń

Dodatkowo taka metoda nie ma większych ograniczeń technicznych, co oznacza, że po pożyczkę można zgłosić się o każdej porze i z każdego miejsca na świecie. Nie trzeba być fizycznie w Polsce, wystarczy samo polskie obywatelstwo, aktualny dowód osobisty oraz konto w polskim banku, które pozwoli na weryfikację klienta. Większość firm oferuje też pożyczki weekendowe, więc nawet bariera czasowa nie stanowi obecnie większego problemu w uzyskaniu pieniędzy. W takim przypadku trzeba się jednak dokładnie wczytać w ofertę, w szczególności zaś zapoznać z bankami, z jakich realizowane są przelewy przez pożyczkodawcę. Warto też zwrócić uwagę na koszty całościowe gotówkowych pożyczek weekendowych w formie online, ponieważ ze względu na swoją specyfikę mogą one się wiązać z dodatkowymi kosztami.

Warunki udzielania pożyczek

Ograniczeń nie ma również w kwestiach formalno-prawnych. Warunkiem koniecznym do tego, aby pożyczka gotówkowa online została wypłacona, jest pełnoletność wnioskodawcy. Niektóre firmy stawiają warunki dodatkowe jak obywatelstwo (innym wystarczy sam adres zamieszkania w Polsce). Popularną metodą weryfikacji potencjalnych klientów jest ich sprawdzenie w różnych bazach dłużników oraz w rejestrach potwierdzających zdolność kredytową. Są jednak pożyczki online, przy których pożyczkodawca rezygnuje z tego procesu, ale mają one swoje małe haczyki.

Oprocentowanie pożyczek gotówkowych

Wysokość oprocentowania, prowizji czy całościowego RRSO zależy od wielu czynników rynkowych, ale w głównej mierze dyktowane jest przez samą firmę pożyczkową. Zwykle jego wysokość nie odbiega od średniej rynkowej, ale firma może za to zarabiać poprzez podwyższanie innych kosztów pożyczek lub sztucznego ich pompowania różnymi opłatami dodatkowymi. W przypadku, gdy pożyczka gotówkowa online jest udzielania bez BIK, pożyczkodawcy korzystają z możliwości swobodnego podniesienia stopy oprocentowania. W ten sposób niwelują w jakimś stopniu ryzyko poniesienia strat w przypadku braku spłaty zadłużenia przez klienta. Dlatego widząc gdzieś wysokie oprocentowanie w pożyczce gotówkowej można być niemal pewnym, że jest to oferta zobowiązania udzielanego bez BIK.

Jak wybrać dobrą pożyczkę gotówkową?

Niestety w tej kwestii nie ma jednej złotej rady, ponieważ samo pojęcie „dobrej” czy „najlepszej” pożyczki zmienia się w zależności od konkretnego klienta. Dla części z nich idealne zobowiązanie to takie, które ma najniższą stopę procentową na tle konkurencji; dla innej grupy klientów z kolei takie, które jest najbardziej rozłożone w czasie niezależnie od wysokości łącznych kosztów. Jeszcze inni klienci będą szukali ofert darmowych, aby zbudować swoją historię kredytową. Tym samym pojawia się problem dla specjalistów tworzących rankingi i zestawienia pożyczek gotówkowych, ponieważ trudno wybrać jedno konkretne kryterium, na którego podstawie można budować takie analizy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.