Pożyczka pozabankowa dla firm – kiedy warto ją zaciągnąć?

Każda firma na określonym poziomie rozwoju potrzebuje funduszy, aby móc dalej inwestować w wyższą jakość usług oferowanych klientom. W takich przypadkach czasami konieczne jest zaciągnięcie pożyczki. Zdają sobie z tego doskonale sprawę wszystkie osoby, które kiedykolwiek prowadziły swoją własną działalność gospodarczą. Własna firma pozwala na samodzielne decydowanie o wysokości osiąganych zarobków, jest to jednak również dość duże ryzyko. W dzisiejszym artykule omawiamy pożyczki pozabankowe dla firm. 

Pożyczki pozabankowe dla firm – najważniejsze informacje

W niektórych okolicznościach pożyczki pozabankowe dla firm mogą być jedynym wybawieniem. Jeśli dana firma rozpocznie współpracę z nierzetelnymi kontrahentami, może to wiązać się z bardzo przykrymi konsekwencjami. Jak wiadomo, ubieganie się o tradycyjny kredyt w banku zajmuje o wiele więcej czasu i formalności. Dodatkowym wymogiem jest również to, iż dana firma musi istnieć minimum 12 miesięcy oraz posiadać odpowiednio udokumentowane źródła dochodów. Takie warunki mogą być zbyt wygórowane dla przedsiębiorców, którzy niektóre zlecenia wykonują bez umowy bądź potrzebują gotówki na samym początku swojej działalności.

Na szczęście, w dzisiejszych czasach przedsiębiorcy mają do swojej dyspozycji wiele innych rozwiązań, dzięki którym mogą pozyskać niezbędne fundusze na przeprowadzenie zaplanowanych inwestycji. Chodzi tutaj między innymi o pożyczki pozabankowe dla firm. Takie pożyczki udzielane są klientom w bardzo szybkim tempie – czas oczekiwania na wydanie decyzji pożyczkowej wynosi zazwyczaj maksymalnie kilkanaście minut. Oprócz tego, osoby ubiegające się o pożyczki pozabankowe dla firm nie muszą dostarczać żadnych zaświadczeń.

Jak wybrać pożyczkę dla firmy dopasowaną do swoich potrzeb?

Rynek pożyczek dla firm rozwija się o wiele wolniej niż pożyczek dedykowanych klientom indywidualnym, jednak i tak bez żadnego problemu można znaleźć taką propozycję, która będzie zgodna z naszymi potrzebami. Z czego wynika stosunkowo mała ilość firm pozabankowych oferujących pożyczki dla firm? Wynika to z tego, iż na tym rynku bardzo prężnie działają także banki. Kuszą one przedsiębiorców do korzystania ze swoich usług. Ubieganie się o takie pożyczki w banku dla firm wiążą się jednak z koniecznością spełnienia wielu wymogów, dlatego większość przedsiębiorców i tak wybiera produkty od instytucji pozabankowych.

Jak wybrać pożyczkę dla firmy? W tej chwili w ofercie parabanków znajdziemy chwilówki, pożyczki ratalne oraz pożyczki pod zastaw. Ostatni z wymienionych produktów mają najmniejsze oprocentowanie, jednak jest to także spore ryzyko. Może się okazać, że jeśli nie będziemy spłacali pożyczki w terminie, nasza własność zostanie zlicytowana, a następnie odebrana. Wybór pożyczki pozabankowej trzeba dopasować do swoich potrzeb oraz możliwości. Warto dokonać researchu i sprawdzić, jakie są warunki proponowane przez poszczególne instytucje pozabankowe.

Jak czytamy na stronie https://www.czerwona-skarbonka.pl/pozyczki-pozabankowe-dla-firm/ – według eksperta porównywarki Czerwona Skarbonka, przy pożyczkach dla firm, najlepiej najpierw rozpatrzeć możliwość zaciągnięcia finansowania w banku. Idealnym rozwiązaniem, może być kredyt obrotowy albo faktoring.

5/5 - (1 vote)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.