Pożyczki bez BIG – pomoc finansowa dla każdego klienta?

pożyczki bez bikPomoc w finansowych kłopotach

Choć popularne powiedzenie głosi, że pieniądze szczęścia nie dają, są one niezbędne każdemu z nas. Przy ich pomocy utrzymujemy siebie i swoich bliskich, zapewniamy sobie odpowiedni komfort życia, mamy możliwość realizowania wielu pasji, marzeń i celów oraz zyskujemy poczucie kontroli nad swoim losem. Nierzadko jednak napotykamy na drodze problemy finansowe, którym w większości przypadków nie możemy zapobiec. Nagły wypadek, poważna choroba lub niespodziewana utrata pracy mogą istotnie uszczuplić nasz domowy budżet.

Co wtedy zrobić? Jednym z najpopularniejszych rozwiązań jest podjęcie starań o otrzymanie pożyczki. Niestety, nie każdy może uzyskać pieniądze od rodziny czy przyjaciół, a banki posiadają konkretne restrykcje, które są przeszkodą dla osób o niekorzystnej historii kredytowej. Z myślą o takich konsumentach powstały pożyczki bez BIG. Pożyczkę tego typu uzyskamy w firmie pożyczkowej. Coraz więcej z nich decyduje się na wprowadzenie do swojej oferty takiego produktu, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów i potrzebom rynku. Z reguły są to tak zwane chwilówki, bardzo popularne od kilku lat, głównie ze względu na proste procedury, niewielką ilość wymaganych formalności i dokumentów, większe szanse na otrzymanie gotówki niż ma to miejsce w przypadku banku oraz szybki transfer pieniędzy na konto klienta.

Pożyczki bez BIG – rozwiązanie dla każdego?

Pożyczki bez BIG to rodzaj usługi, który powstał z myślą o osobach, którym już kiedyś zdarzyło się zalegać z różnego rodzaju opłatami. Firma nie dokonuje weryfikacji przeszłości finansowej danego klienta przy pomocy Biura Informacji Gospodarczej. Jest to jednoznaczne z brakiem posiadania informacji na temat zobowiązań wnioskodawcy, co działa na jego korzyść. BIG składa się z trzech instytucji: Krajowego Rejestru Długów, InfoMonitora oraz Europejskiego Rejestru Informacji Finansowej. Gromadzą one dane dotyczące zaległości w regulowaniu zobowiązań wobec operatorów sieci telefonicznych, instytucji oraz innych firm. Informacje udostępniane są właściwym podmiotom, na przykład bankom, które na ich podstawie dokonują oceny wiarygodności danej osoby i decydują, czy chcą nawiązać z nią współpracę.

Wybrać najbardziej korzystną ofertę

Zrozumiałe jest, że każdemu może powinąć się noga i nie musi to od razu oznaczać braku wiarygodności odnośnie zobowiązań bieżących. Szansą dla takich konsumentów będą pożyczki bez BIG, które okażą się pomocne zwłaszcza w sytuacji, która wymaga możliwie jak najszybszego zastrzyku gotówki. Takie rozwiązanie znacznie ułatwi pozbycie się finansowych problemów konsumentom, którzy w przeszłości mieli kłopoty z terminowym regulowaniem zaległości. Zanim zdecydujemy się na skorzystanie z oferty którejś z firm pożyczkowych, warto obiektywnie ocenić własną sytuację aby mieć pewność, że będziemy w stanie spłacić zaciągniętą pożyczkę. Przeanalizujmy również rynek, aby wybrać opcję, która będzie najbardziej dopasowana do naszych potrzeb i najbardziej dla nas atrakcyjna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.