Pożyczki bez zdolności kredytowej: mit i wabik na klientów?

Zdolność kredytowa to cecha badana u każdego klienta zgłaszająca się po kredyt do banku lub po pożyczkę do firmy pozabankowej. Polega na ocenie, czy klient ma wystarczającą płynność finansową do tego, aby spłacić zaciągnięte zobowiązanie bez żadnych problemów. Brak takiej zdolności praktycznie wyklucza możliwość uzyskania pieniędzy, ale… nie zawsze. Na polskim rynku pojawiły się bowiem pożyczki bez zdolności kredytowej, które mogą być wybawieniem dla osób odrzuconych przez banki.

Pożyczki bez zdolności kredytowej – są jednak haczyki

A w przypadku pożyczek tego typu, które można dokładniej sprawdzić na https://www.czerwona-skarbonka.pl/pozyczka-bez-zdolnosci-kredytowej/ tym haczykiem są oczywiście pieniądze. Dokładniej rzecz ujmując: wyższe oprocentowanie lub większa prowizja dla firmy, która udziela pożyczek osobom bez zdolności kredytowej. Jeśli standardowe widełki oprocentowania wahają się na przykład między dziesięć a piętnaście procent (nie wliczając w to RRSO) dla zwykłych pożyczek chwilówek, to tutaj będzie ono nawet dwukrotnie wyższe. W przeliczeniu na końcowe koszty może więc pojawić się całkiem duża różnica wynosząca od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych.

Wyśrubowane warunki pożyczek

Porównując pożyczki bez zdolności kredytowej do pożyczek gotówkowych (chwilówek), bez BIK albo na dowód osobisty, łatwo wyłapać podstawowe cechy wspólne, ale przede wszystkim różnice. Osoby ubiegające się o taką pożyczkę muszą być świadome, że chociaż w kiepskiej sytuacji materialnej mają szansę ją uzyskać, to jednak nadal nie w każdym przypadku. Firmy pożyczkowe ustalają własne warunki udzielania takich świadczeń i zwykle są one bardzo wyśrubowane. Na przykład w większości firm trzeba mieć ukończone nie 18, ale już 21 lal i mniej niż 65-70. Inne nie udzielają świadczeń osobom, które nie mają żadnego dochodu, a jeszcze inne wymagają, aby pożyczkobiorca stawił się z przynajmniej jednym żyrantem. Warto zapoznać się dokładnie z warunkami, jakie trzeba spełnić; dzięki temu będzie wiadomo, w których firmach ma się szanse na pożyczkę, a które od razu odrzucą wniosek.

Pożyczki – ratunek dla dłużników

Mimo niekiedy ostrych warunków pożyczkowych, to nadal jeden z najprostszych, najszybszych sposobów na uzyskanie potrzebnych pieniędzy. Dlatego pożyczki bez zdolności kredytowej cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem zwłaszcza w dwóch grupach społecznych. Pierwsza to osoby pomiędzy 25-35 rokiem życia, które potrzebują pieniędzy np. na spłatę zakupionego sprzętu RTV, sfinansowanie domowych wydatków albo zagraniczny wyjazd. Druga to dłużnicy, którzy korzystają z pożyczek głównie na spłatę swoich dotychczasowych zobowiązań, aby nie popadać w kolejne karne odsetki i nie powiększać swojego zadłużenia. Dłużnicy mają dużą szansę na uzyskanie pożyczki zarówno bez zdolności kredytowej, jak i przy zerowych dochodach, chociaż ceną takiego świadczenia jest adekwatnie wyższe oprocentowanie. Z tego właśnie względu, chociaż taka forma pożyczek kusi łatwą dostępnością i minimalnymi formalności, przed podpisaniem umowy trzeba się naprawdę dobrze zastanowić. Każda pożyczka do ogromne zobowiązanie finansowe i obciążenie dla budżetu, na które niestety nie każdego stać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.