Pożyczki długoterminowe – czy warto zainteresować się tym produktem?

W życiu każdego z nas bywają momenty, gdy chcemy zrealizować plany lub marzenia, które odkładamy z roku na rok. Nie zawsze jednak zarobki pozwalają nam na swobodne oszczędzanie. Pożyczki długoterminowe są wtedy doskonałym sposobem na to, by w końcu zrealizować swoje marzenia, jednocześnie nie obarczając swojego budżetu miesięcznego zbyt wielkimi ratami.

Czym są pożyczki długoterminowe

Mając potrzebę skorzystania z zewnętrznego finansowania, nie zawsze możemy ze względów technicznych wnioskować o pożyczkę na krótki okres jak miesiąc lub dwa. Wolimy kwotę pożyczki rozłożyć na dłuższy okres, by miesięczna rata nie obciążyła nadmiernie naszego budżetu. Bez względu na nasze plany lub bieżące potrzeby, oferty długoterminowych pożyczek będą atrakcyjną możliwością dla wszystkich.

Tego typu produkty finansowe charakteryzują się terminem płatności od 1 do aż 60 miesięcy ze względu na to, jaką pożyczkę zdecydujemy się wybrać. W takim przypadku na umowie mamy wyszczególnioną informację dotyczącą tego, jaką kwotę miesięcznej raty jesteśmy zobowiązani wpłacać oraz jaka jest data płatności, do której pożyczkobiorca musi ową ratę wpłacić.

Oprocentowanie pożyczek na dłuższe okresy ściśle uzależnione od oferty firmy kredytowej, z której oferty korzystamy. Często zdarza się, iż jako nowi klienci mamy możliwość skorzystania z preferencyjnych warunków, które pozwalają nam ponieść mniejsze koszta niż w przypadku klientów korzystających już z usług danej firmy.

Jakie są warunki korzystania z pożyczek długoterminowych

Warunki korzystania z tego typu produktów nie różnią się zbytnio od innych produktów pożyczkowych. Proces wnioskowania o tego typu produkty również jest możliwy za pośrednictwem laptopów, smartfonów oraz tabletów. Wnioskując o pożyczkę, pożyczkobiorca jest zobowiązany podać wszystkie wymagane dane teleadresowe oraz dane osobowe jak pesel, data urodzenia, numer dowodu osobistego. Dodatkowo ważne jest również poprawne wypełnienie swoich informacji dotyczących zarobków oraz zatrudnienia. Bardzo rzadko zdarza się, by firmy pożyczkowe żądały w ramach potwierdzenia zaświadczenia o zatrudnieniu bądź zaświadczenia o zarobkach. Firmy pożyczkowe w ramach weryfikacji mogą skorzystać z innych form potwierdzenia zarobków oraz zatrudnienia. Jednym ze sposobów jest prośba o podanie danych pracodawcy w celu sprawdzenia, czy dana osoba jest faktycznie zatrudniona w miejscu podanym. Drugim, coraz częstszym sposobem weryfikacji dochodów jest korzystanie przez firmy z niezależnego, bezpiecznego oprogramowania, które w łatwy sposób skanuje konto bankowe wnioskującego celem potwierdzenia, czy miesięczny wpływ na konto jest spójny z informacją o dochodach z wniosku pożyczkowego.

W tego typu pożyczkach czas oczekiwania na decyzje jest również bardzo krótki. Czasem wystarczy nawet godzina, by kwota pożyczki trafiła na nasze konto bankowe.

Jakie są zalety korzystania z pożyczek długoterminowych

Pożyczki długoterminowe są doskonałym sposobem na sfinansowanie podróży marzeń, podratowania swojego bieżącego budżetu bądź spłacenie innych krótkoterminowych zobowiązań. Bez względu na cel pożyczki, mamy pewność, iż dzięki dłuższemu okresowi spłaty będziemy mogli swobodnie zarządzać swoimi finansami nie martwiąc się, iż cały miesięczny dochód wydamy na spłatę zobowiązania. Proces wnioskowania o taką pożyczkę jest bardzo prosty i szybki. Nie musimy wychodzić z domu oraz dopełniać wielu formalności. Wystarczy dostęp do internetu i dowód osobisty, a wniosek nie będzie stanowił trudności nawet dla osób, które wcześniej nie miały styczności z wnioskowaniem o pożyczkę online.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.