Pożyczki w 15 minut z każdego miejsca i o każdej porze

Powszechny dostęp do usług finansowych obejmujących przede wszystkim pożyczki pozabankowe to główna przyczyna gwałtownego wzrostu notowanego na tym rynku. Klienci zyskując nowe i atrakcyjne formy zawierania umów na odległość mogą dzisiaj skorzystać z pożyczki w 15 minut bez wychodzenia z domu czy podejmowania większego trudu. Usługi pozabankowe dostępne są na wyciągnięcie ręki, a ich cechą charakterystyczną jest już nie tylko szybkość, ale też elastyczność.

Dowolność w wyborze ofert

Na samym początku należy zauważyć szczególny wpływ, jaką tego typu usługa wywarła na całej branży finansowej. Przez wiele lat była ona zarezerwowana de facto dla samych banków udzielających kredytów i stawiających swoim klientom bardzo wygórowane wymagania. Pojawienie się pierwszych ofert prywatnych, czyli zobowiązań udzielanych pomiędzy podmiotami pozabankowymi, nie przetasowało tego rynku, ale wręcz wywróciło go do góry nogami i, zdaniem wielu ekspertów, nawet kilkakrotnie. Świat bankowych kredytów skurczył się do tych najbardziej popularnych – hipotecznych, mieszkaniowych, samochodowych, pozostawiając lukę dla firm pożyczkowych ukierunkowanych na gotówkowe pożyczki w 15 minut. Lukę bardzo szybko zagospodarowaną, bo klienci szukający pieniędzy na dodatkowe wydatki czy niespodziewane opłaty najczęściej potrzebowali gotówki na już i nie mogli długo czekać na upragniony przelew.

Pożyczki w 15 minut także w weekendy

Co więcej, firmy pożyczkowe nauczone z jednej strony doświadczeniem, z drugiej motywowane opiniami samych klientów wkrótce zrobiły kolejny krok w wyścigu z bankami o zawojowanie tego segmentu finansowego. Zaczęły bowiem świadczyć usługę weekendowych pożyczek, które również można uzyskać w zaledwie kwadrans. Oczywiście taka oferta ma swoje haczyki, na które trzeba koniecznie zwrócić uwagę przed podpisaniem umowy. Podstawowy to głównie wyższe oprocentowanie i prowizja pobierana za obsługę wniosku w weekend. Ale o wiele poważniejszym „ale” jest kwestia techniczna związana z przelewami bankowymi. Aby faktycznie uzyskać szybką pożyczkę w kwadrans, trzeba najpierw sprawdzić konta bankowe (własne i pożyczkodawcy), które powinny być obsługiwane przez ten sam bank. Tylko wtedy klient a gwarancję, że po złożeniu wniosku i pozytywnym zaopiniowaniu pieniądze trafią do niego jeszcze tego samego dnia.

Młodzi nie są bez szans

Inną kwestią dotyczącą szybkich pożyczek jest ich otwarcie się na klientów poniżej 25 roku życia. Przez wiele lat firmy unikały udzielania świadczeń takim wnioskodawcom z obawy, że ci będą mieli problem z ich spłatą. Współcześnie pożyczki dla młodych stanowią jeden z głównych filarów całego rynku, a liczba osób młodszych niż 25 lat stanowi prawie jedną czwartą wszystkich klientów. Młodzi ludzie nie mają obecnie większych problemów z uzyskaniem w ten sposób pieniędzy, nawet jeśli nie wykazują się zdolnością kredytową lub nie mają pozytywnej historii kredytowej.

Elastyczność zawierania umów

Jednak to nie powszechność i nie otwartość na nowe grupy klientów sprawiła, że błyskawiczne pożyczki w 15 minut zyskały taką popularność i stałe grono zadowolonych pożyczkobiorców. Największą rolę nie bez przyczyny odegrała elastyczność zawierania umów. Objawia się ona nie tylko przez to, że do pożyczenia pieniędzy nie trzeba nawet wychodzić z domu, ale wystarczy sam dostęp do internetu lub telefonu. Klienci doceniają inny walor tej elastyczności, czyli możliwość złożenia wniosku i otrzymania pieniędzy o każdej porze dnia i nocy, w dni robocze, wolne i święta, ale również z każdego miejsca na świecie. Nowoczesna formuła szybkich pożyczek gotówkowych nie wymaga bowiem, aby klient w trakcie składania wniosku znajdował się na terytorium Polski.

Wygoda dla klientów

Bez wątpienia taka forma zobowiązań finansowych jest wygodna dla klientów ceniących sobie swój czas i łatwość w przejściu całego procesu. Możliwość zawarcia umowy przez internet pozwala na spokojne i dokładne przeanalizowanie dokumentów, które się podpisuje, ale i na wybranie odpowiedniej oferty spośród dziesiątek innych dostępnych na rynku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.