Pożyczki za 0: pytania i odpowiedzi

Darmowe pożyczki lub też pożyczki za 0 stanowią coraz częstszy element oferty dzisiejszych instytucji pożyczkowych. Praktyka pokazuje, że szukając oferty pożyczki pozabankowej na relatywnie niewielką kwotę, klienci często w pierwszej kolejności zwracają uwagę na to, czy dana firma udostępnia możliwość zaciągnięcia pierwszej pożyczki przy RRSO wynoszącym 0 procent.

Darmowe pożyczki bez wątpienia stanowią atrakcyjną propozycję dla sporej części klientów sektora pożyczkowego. Jednocześnie jednak często widzimy, że klienci nie posiadają dostatecznej wiedzy na temat tego rodzaju rozwiązań. Postarajmy się więc udzielić odpowiedzi na kilka najważniejszych pytań dotyczących tej tematyki.

Czym są pożyczki za 0?

Pożyczki przy RRSO wynoszącym 0% czy też pożyczki za 0 co do zasady stanowią promocję kierowaną przez firmy pożyczkowe do nowych klientów. Korzystając z tego rodzaju pożyczki nie ponosimy żadnych kosztów standardowo wliczanych w skład RRSO, a więc prowizji czy odsetek kapitałowych. Jednak już ewentualne koszty dodatkowe nie będą wliczane w ofertę promocji. Oznacza to, że np. chcąc skorzystać z opcji przedłużenia okresu trwania darmowej pożyczki, klient będzie musiał zapłacić jednorazową prowizję w wysokości przewidzianej w umowie. Więcej informacji na temat zasad działania darmowych pożyczek tutaj: https://www.czerwona-skarbonka.pl/pozyczki-za-0-zl-pierwsza-pozyczka-bez-odsetek/

Kiedy pożyczka za 0 przestaje być darmowa?

Jak wspominano, pożyczki przy RRSO wynoszącym 0% są ofertą promocyjną instytucji pożyczkowych. Promocja może przestać nas obowiązywać w momencie, kiedy złamiemy jeden z punktów jej regulaminu, a więc na przykład nie spłacimy pożyczki w terminie. W takiej sytuacji instytucja pożyczkowa będzie miała pełne prawo, aby zażądać od nas spłaty zobowiązania zgodnie ze standardową tabelą kosztów.

Czy darmowe pożyczki są dostępne tylko dla nowych klientów?

Co do zasady odpowiedź brzmi: tak. Niektóre spośród firm pożyczkowych oferują jednak programy lojalnościowe o specyficznej strukturze, np. klient terminowo spłacający swoje zobowiązania co 3 lub co 4 pożyczkę otrzyma przy RRSO wynoszącym 0%. Dotyczy to jednak ofert tylko kilku wybranych firm pożyczkowych.

Czy pożyczki za 0 są bezpieczne?

Tak, ale pod warunkiem, że pożyczkodawcą jest podmiot o zweryfikowanym statusie. Przed zaciągnięciem pożyczki zawsze należy sprawdzić, czy potencjalny pożyczkodawca figuruje w Rejestrze Instytucji Pożyczkowych działającym przy KNF. Oczywiście, zawsze należy również czytać podpisywane przez nas dokumenty(dotyczy to zresztą nie tylko firm pożyczkowych, ale również banków).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.